En iyi fotoğraf depolama ve foto saklama uygulamaları.

Fotograf depolama

Cep telefonu kameralarının gelişmesi, fotoğrafçılık alanında kullanılan kamera ve lenslerin kaliteli çekimler yapması sonucu elde edilen büyük boyutlu çıktılar depolama sorununu ortaya çıkartıyor. Neyseki fotoğraf depolama sorunun çözümü için ücretli ve ücretsiz bir çok uygulama mevcut. Foto saklama işlemi için kullanabileceğiniz birkaç bulut depolama servisini inceleyelim.

Google Fotoğraflar

Sınırsız fotoğraf ve video depolama alanı sağlayan Google fotoğraflar uygulaması sanıyorum ki depolama servisleri arasındaki en iyilerden biridir. Daha önce Picasa adıyla benzer bir hizmet sunuyordur. Picasanın kapanması sonrası Google Photos (fotoğraflar) olarak hizmet vermeye devam etti.16 megapiksel ve 1080p çözünürlüğe kadar gibi bir sınırlama var. Bu boyutlardan büyük resim ve videolar için ise 15 gb kotası var. Google plus, gmail ve photos servislerinin tümü için geçerli olan bu limit gündelik fotoğraf ve videolarınız için yeterli olacaktır.

Hem mobil uygulama hem de masaüstü erişimi olması kullanım olarak kolaylık sağlıyor. Bütün cihazlarınızdaki fotoğrafları yedekleyip görüntüleme imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra düzenleme, kırpma, filtre ve paylaşım gibi özellikleri de bulunuyor.

Google’ın bulut depolama hizmeti rakipleri Microsoft, Apple, Amazon gibi firmaların fiyat konusunda önüne geçiyor.

Microsoft OneDrive

Android ve Ios dışında Windows ve Windows phone işletim sistemlerinde de hizmet sunuyor. Office yazılımının da varsayılan depolama alanı olarak seçilidir. Bu sayede sadece video ve fotoğraflarınız değil Office belgelerinizi de bulut hizmeti üzerinde güvenle saklayabilirsiniz. Eski adı SkyDrive olan onedrive, 15gb alan sunuyor. Arkadaşını davet et referans sistemi sayesinde ücretsiz olarak kullanıcı başı 500 mb ek alan veriyor. Eğer Office 365 sahibi iseniz 1tb depo veriyor. Ücretli kullanmak isterseniz aylık 5 dolar a 100gb alana sahip olabilirsiniz.

YandexDisk

Diğer uygulamalar gibi hem masaüstü hem de mobil platformlarda hizmet veriyor. Ücretsiz hesap ile 10gb alan veriyor. Fotoğraf, video veya herhangi bir dosyanızı saklamanıza olanak sağlıyor. Platformlar arası senkron özelliği sayesinde telefonunuzda çektiğiniz resim anlık olarak bulutta depolanır ve oradanda bilgisayarıınza indirilir. Böylece telefondan pc ye resim atma gibi bir derdiniz olmaz.

Apple icloud

Apple icloud yedekleme yapabilmeniz için üye olduğunuzda 5gb alan verir. Ayarlardan icloud yedeklemeyi açarak fotoğraf ve videolarınızı icloud bulut depolama hizmeti ile saklayabilirsiniz. Yetersiz gelmesi halinde  aylık 3.99tl ye 50gb, 11.99tl ye 200gb ve 39.99tl ye 2tb cloud paketleri satın alabilirsiniz.

Fotoğraf depolama

En iyi fotoğraf depolama ve foto saklama uygulamalarından bahsettik. Sizlerin kullandığız ve memnun kaldığınız bulut tabanlı depolama hizmeti veren site ve uygulamaları yorum olarak gönderirseniz

 

3 thoughts to “En iyi fotoğraf depolama ve foto saklama uygulamaları.”

  1. Samsung fotoğraf gizleme konusunda yardım edin lütfen. daha önce iphone kullanıyordum iphona fotoğraf gizleme programı vardı. andoid için böyle bi uygulama varmı varsa paylaşırsanız sevinirim.

  2. fotoğraf depolama için google ı kullanıyorum ben. senkronize ediyo. telefona bişi olsada cloud ta duruyo herşey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir